info@isektor.com 0543 728 05 38

Diş Hekimi Raffy Global Diş Hekimi Web Sitesi

Estetik Diş Hekimliği

diş ve diş etlerine estetik açıdan bilimsel veriler ışığında çeşitli tedavi yöntemlerini uygulayarak kişiye en uygun ideal gülümseme hattını oluşturmayı ve bu sayede diş etlerinin görünümünü düzenleyip, diş boyları ve diş rengi üzerinde uygulamalar yapmayı kapsar. Yapılan araştırmalar sağlıklı dişlere sahip olan, gülümsemesine güvenen kendisi ile barışık bireylerin sosyal anlamda ve insan ilişkilerinde daha başarılı ve özgüvenlerinin daha yüksek olduğunu göstermektedir. Yani diş hekimlerinden sadece diş sağlığı üzerine değil estetik beklentiler de oluşmakta estetik diş hekimliği de bu beklentilere karşılık vermektedir.

Estetik Diş Hekimliğinin başarılı olabilmesi için hasta beklentilerini doğru bir şekilde aktarmalı, planlamalar bu beklentiyi karşılayacak biçimde olmalıdır. Altın oran kusursuz yüz hatları anlamına gelirken estetik diş hekimliği kişiden kişiye değişen bir estetik kavramı üzerinde çalışır. Önce ve sonra fotoğrafları ile yapılan modellemeler sonucun kusursuz olması için önemlidir.Diş Hekimi İzmir

 

Endodonti Kanal Tedavisi

Endodontik tedaviler, insanların kendi doğal dişlerini ağızda mümkün olduğunca en uzun süre estetik, fonksiyon ve fonasyon bakımından en iyi durumda kalmasını sağlamak amacıyla yapılan tedavilerdir.

Diş kaybına en çok sebep olan faktörlerin yani diş canlı dokusunun ( pulpanın) iltihapları ve diş çevre dokularının (periapikal dokuların) hastalıklarının tedavisi ile dişler sağlıklı bir şekilde ağızda tutulabilmektedir.

Dişin pulpa dokusunun tamamen çıkarılarak kök kanalının mekanik olarak genişletilmesi ve uygun antiseptiklerle temizlenmesini takiben kök kanalının sızdırmaz şekilde doldurulması işlemi kök kanal tedavisinin ana aşamalardır.

Tedavinin başarısı uygun hasta ve uygun dişin seçimi gibi yapılan teşhisin doğruluğuna, hangi yöntem ve metodun uygulanacağı ile ilgili tedavi planlamasının doğruluğuna ve hekimin bu konudaki başarısına bağılıdır.

 

 

Ağız ve Çene Cerrahisi

Yirmi Yaş ve Gömülü Dişler

Yirmi yaş veya diğer gömülü dişlerin varlığı ve genellikle çene darlığından dolayı sürmemeleri diş hekimliği kliniğinde sıkça görülen bir durumdur. Bu durumda en sık sorulan soru kişinin herhangi bir şikayeti olmasa da, bu dişlerin çekilip çekilmemesidir. Farklı nedenlerden dolayı böyle dişlerin sorun çıkarmasını beklemeden çekilmesi önerilir.

İşte nedenleri :

* Çene darlığı nedeniyle dişlerin sürmesi için gerekli yer olmayabilir ve dişler uygun olmayan pozisyonlara yerleşerek o bölgede iltihaba neden olabilir. Bu da iltihabın bütün ağız, burun ve solunum yoluna yayılmasına neden olur.

* Kist oluşumuna neden olabilir ve bu kist bütün çene kemiğine yayılabilir, komşu dişlerin çürümesine ve çekilmesine neden olabilir.

* Üst çenede sinüslere olan yakınlığından dolayı, sinüslerin iltihaplanmasına yol açabilir ve vücutta bir fokal enfeksiyon riski yaratır.

* Diş hekiminin yapacağı bir tedaviyi (protez, dolgu gibi) ve ortodontik tedavinin başarısını engelleyebilir.

Bu nedenlerden dolayı gömülü, yarı gömülü yirmi yaş ve diğer dişlerin şikayet olmadığı durumda bile çekilmesi en doğru tedavi yöntemidir.

Dermatoloji

Web sitemizdeki iletişim formunu doldurunuz. İyi günler dileriz! Hakkımızda en son...
Bilgiye bu sayfadan ulaşacaksınız. Şirketimiz sürekli gelişiyor ve büyüyor. Geniş servislerimiz mevcuttur. Amacımız herkese yardım eden en iyi çözümü sunmaktır. Eğer bizimle iletişime geçmek isterseniz, lütfen web sitemizdeki iletişim formunu...

Diş Hekimi Raffy Global Diş Hekimi Web Sitesi

Diş Hekimi Raffy Global Diş Hekimi Web Sitesi

Ünvan

Diş Hekimi Web Sitesi Raffy Global

Yetkili

Volkan Saçar

Tel

232 421 22

Gsm

Eposta

Adres

Şair Eşref Bulvarı No: 22 Konak Alsancak - İzmir

Diş Hekimi Raffy Global Diş Hekimi Web Sitesi

    Diş Hekimi Raffy Global Diş Hekimi Web Sitesi

    GÜNCELLENİYOR...